Football Fixtures Today, 17 March 2018 (All timings are GMT)

Talk about football
Post Reply
SpottyLad
Site Admin
Posts: 114
Joined: Thu Nov 30, 2017 10:18 am
Location: United Kindom
Contact:

Football Fixtures Today, 17 March 2018 (All timings are GMT)

Post by SpottyLad » Fri Mar 16, 2018 8:03 am

Algeria - Ligue 1
15:00 MC Oran -:- US Biskra
16:00 JS Saoura -:- Olympique de Medea
Argentina - Superliga
00:15 Colon -:- Lanus
16:15 Argentinos Juniors -:- Newells Old Boys
16:15 Temperley -:- Huracan
18:30 San Martin San Juan -:- Gimnasia LP
20:45 San Lorenzo -:- Olimpo
Argentina - Primera B Nacional
14:05 Flandria -:- Deportivo Riestra
18:30 Brown de Adrogue -:- Gimnasia Jujuy
20:00 Ferro Carril Oeste -:- Villa Dalmine
20:05 Almagro -:- San Martin de Tucuman
22:05 Agropecuario -:- Sportivo Estudiantes
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona C
00:00 Defensores de Pronunciamiento -:- CD Libertad
Argentina - Primera B Metropolitana
16:05 CA Defensores de Belgrano -:- Atlanta
Australia - A-League
06:35 Wellington Phoenix -:- Newcastle Jets
08:50 Sydney FC -:- Brisbane Roar FC
Austria - Bundesliga
15:00 Rapid Wien -:- Wolfsberger AC
17:30 Sturm Graz -:- Altach
17:30 SKN St. Poelten -:- Admira Moedling
17:30 LASK -:- Mattersburg
Belgium - Cup
19:45 Genk -:- Standard Liege
Bolivia - Primera Division - Apertura
19:00 Aurora -:- Royal Pari
Bosnia-Herzegovina - Premier League Championship Group
14:00 FK Krupa -:- Siroki Brijeg
14:00 Zrinjski Mostar -:- Zeljeznicar
Bosnia-Herzegovina - Premier League Relegation Group
14:00 Vitez -:- Sloboda Tuzla
14:00 FK Mladost Doboj Kakanj -:- Borac Banja Luka
16:00 Celik Zenica -:- GOSK Gabela
Brazil - Paulista A1 Playoff
19:00 Sao Caetano -:- Sao Paulo
22:00 Novorizontino -:- Palmeiras
Brazil - Paulista A1 Trophy Interior
19:00 Mirassol -:- Red Bull Brasil
20:00 Sao Bento -:- Ituano FC
Bulgaria - First Professional League
13:00 Beroe -:- Vitosha Bistritsa
15:30 Botev Plovdiv -:- Dunav Ruse
Chile - Primera Division
23:00 Deportes Temuco -:- Palestino
15:00 Everton CD -:- Universidad de Chile
China - Super League
07:30 Hebei CFFC -:- Shandong Luneng
11:35 Chongqing Lifan -:- Jiangsu Suning FC
China - China League
07:30 Beijing BG -:- Heilongjiang Lava Spring FC
07:30 Shanghai Shenxin -:- Qingdao Huanghai
07:30 Liaoning Hongyun -:- Shenzhen FC
11:30 Meizhou Meixian Techand -:- Xinjiang Tianshan
11:35 Zhejiang Greentown -:- Dalian Transcendence
International - Club Friendlies
12:00 Halmstads BK -:- Trelleborgs FF
13:00 Kalmar FF -:- IFK Norrkoeping
14:00 Levanger -:- Ranheim
14:30 Haecken -:- Sirius
Colombia - Primera A Apertura
22:30 Tolima -:- Chico FC
Croatia - 1. Division
14:00 NK Lokomotiva -:- Inter Zapresic
16:00 Dinamo Zagreb -:- Rudes
Cyprus - 1. Division Championship Playoff
14:00 Omonia Nicosia -:- AEK Larnaca
17:00 AEL Limassol -:- Anorthosis
Cyprus - 1. Division Relegation Playoff
16:00 Alki Oroklinis -:- Pafos FC
Czech Republic - 1. Division
14:00 Mlada Boleslav -:- Slovacko
14:00 Banik Ostrava -:- Dukla Praha
14:00 Vysocina Jihlava -:- Jablonec
16:30 Sparta Prague -:- Slavia Prague
19:00 Sigma Olomouc -:- Karvina
Czech Republic - FNL
09:15 Pardubice -:- Vitkovice
09:15 Trinec -:- Sokolov
14:00 FK MAS Taborsko -:- Opava
Denmark - 2. Division Promotion Group
12:00 Kolding IF -:- Ringkoebing
13:00 Middelfart G og BK -:- Hvidovre
13:30 Kjellerup -:- Skovshoved
14:00 Frem -:- Jammerbugt FC
14:00 FC Sydvest 05 -:- Marienlyst
Denmark - 2. Division Relegation Group
12:00 HIK -:- VSK Aarhus
13:00 Aarhus Fremad -:- AB
13:00 Dalum -:- Odder IGF
14:00 Hilleroed -:- Greve
14:00 Naesby -:- Broenshoej
Ecuador - Serie A - Apertura
01:00 Deportivo Cuenca -:- Independiente del Valle
21:00 CSD Macara -:- Aucas
21:00 LDU de Quito -:- Tecnico Universitario
El Salvador - Primera Division - Clausura
20:30 CD Dragon -:- CD Sonsonate
England - Premier League
12:30 Pst Burnley -:- Chelsea
15:00 AFC Bournemouth -:- West Bromwich Albion
15:00 Huddersfield Town -:- Crystal Palace
15:00 Pst Leicester City -:- Arsenal
15:00 Stoke City -:- Everton
15:00 Pst Swansea City -:- Southampton
17:30 Liverpool -:- Watford
England - Championship
12:30 Fulham -:- Queens Park Rangers
13:00 Barnsley -:- Millwall
15:00 Birmingham City -:- Hull City
15:00 Brentford -:- Middlesbrough
15:00 Bristol City -:- Ipswich Town
15:00 Leeds United -:- Sheffield Wednesday
15:00 Norwich City -:- Reading
15:00 Sheffield United -:- Nottingham Forest
15:00 Sunderland -:- Preston North End
15:00 Wolverhampton Wanderers -:- Burton Albion
17:30 Bolton Wanderers -:- Aston Villa
England - League 1
15:00 Blackpool -:- Southend United
15:00 Charlton Athletic -:- Fleetwood Town
15:00 Gillingham -:- Blackburn Rovers
15:00 Northampton Town -:- Rotherham United
15:00 Oldham Athletic -:- Portsmouth
15:00 Oxford United -:- Peterborough United
15:00 Plymouth Argyle -:- Bristol Rovers
15:00 Rochdale -:- AFC Wimbledon
15:00 Scunthorpe United -:- Shrewsbury Town
15:00 Milton Keynes Dons -:- Bury
England - League 2
13:00 Lincoln City -:- Grimsby Town
13:00 Notts County -:- Mansfield Town
15:00 Accrington Stanley -:- Forest Green Rovers
15:00 Barnet -:- Wycombe Wanderers
15:00 Cambridge United -:- Swindon Town
15:00 Carlisle United -:- Crawley Town
15:00 Cheltenham Town -:- Chesterfield
15:00 Colchester United -:- Yeovil Town
15:00 Crewe Alexandra -:- Coventry City
15:00 Morecambe -:- Exeter City
15:00 Newport County -:- Luton Town
15:00 Port Vale -:- Stevenage
England - National League
15:00 Boreham Wood -:- Tranmere Rovers
15:00 Chester FC -:- Aldershot Town
15:00 Dover -:- Macclesfield Town
15:00 Eastleigh -:- Leyton Orient
15:00 Guiseley -:- FC Halifax Town
15:00 Maidenhead United -:- Barrow
15:00 Maidstone -:- Sutton United
15:00 Solihull Moors -:- Torquay United
15:00 AFC Fylde -:- Hartlepool United
15:00 Woking -:- Wrexham
England - National League North
15:00 Alfreton Town -:- Kidderminster Harriers
15:00 Blyth Spartans -:- Curzon
15:00 Boston United -:- FC United of Manchester
15:00 Pst Brackley Town -:- Chorley
15:00 Bradford PA -:- Telford
15:00 Darlington -:- North Ferriby United
15:00 Gainsborough -:- Stockport
15:00 Leamington -:- Nuneaton Town
15:00 Salford City -:- Spennymoor Town FC
15:00 Tamworth -:- Harrogate
15:00 York City -:- Southport
England - National League South
15:00 Bognor Regis Town -:- East Thurrock United
15:00 Braintree Town -:- Whitehawk
15:00 Chippenham Town -:- Weston Super Mare
15:00 Concord Rangers -:- St.Albans
15:00 Dartford -:- Hemel Hempstead
15:00 Gloucester City -:- Hungerford Town
15:00 Havant and Waterlooville -:- Hampton & Richmond
15:00 Poole Town FC -:- Bath City
15:00 Truro City -:- Chelmsford
15:00 Welling United -:- Oxford City
England - FA Cup
12:15 Swansea City -:- Tottenham Hotspur
19:45 Manchester United -:- Brighton & Hove Albion
Estonia - Meistriliiga
11:00 Talinna Kalev -:- FC Kuressaare
11:00 Flora Tallinn -:- Parnu JK Vaprus
14:00 Tulevik Viljandi -:- FCI Levadia
Macedonia - Prva Liga
13:00 KF Shkendija -:- FK Sileks
13:00 Pobeda -:- Rabotnicki
13:00 FK Vardar Skopje -:- Renova
13:00 FC Academy Pandev -:- Pelister
Finland - Cup Final Stage
13:00 EIF -:- AC Oulu
France - Ligue 1
16:00 Bordeaux -:- Rennes
19:00 Amiens -:- Troyes
19:00 Angers -:- Caen
19:00 Montpellier -:- Dijon
19:00 Toulouse -:- Strasbourg
France - Ligue 2
14:00 Reims -:- Lens
France - National
14:00 Marseille Consolat -:- Laval
International - Friendlies
12:00 Iran -:- Sierra Leone
Georgia - Erovnuli Liga
11:00 Chikhura -:- FC Rustavi
Germany - 1. Bundesliga
14:30 Borussia Moenchengladbach -:- Hoffenheim
14:30 Eintracht Frankfurt -:- Mainz 05
14:30 Augsburg -:- Werder Bremen
14:30 Hamburger SV -:- Hertha Berlin
17:30 Wolfsburg -:- Schalke 04
Germany - 2. Bundesliga
12:00 Union Berlin -:- Jahn Regensburg
12:00 Sandhausen -:- Bochum
12:00 Kaiserslautern -:- St. Pauli
Germany - 3. Liga
13:00 Paderborn -:- FSV Zwickau
13:00 Aalen -:- Hansa Rostock
13:00 Carl Zeiss Jena -:- Magdeburg
13:00 Unterhaching -:- Wuerzburger Kickers
13:00 Karlsruher SC -:- Meppen
Germany - Regionalliga Bayern
13:00 SV Seligenporten -:- FV Illertissen
13:00 FC Schweinfurt -:- Burghausen
13:00 VfB Eichstaett -:- FC Memmingen
13:00 FC Pipinsried -:- SpVgg Bayreuth
13:00 VfR Garching -:- SV Schalding-Heining
13:00 Greuther Fuerth II -:- 1860 Rosenheim
13:00 FC Unterfoehring -:- TSV Buchbach
Germany - Regionalliga North
12:00 Hannover 96 II -:- Eutin 08
12:30 SC Weiche Flensburg -:- Luebeck
13:00 BSV Rehden -:- VfV Hildesheim
14:30 St.Pauli II -:- Hamburger SV II
15:00 Eintracht Braunschweig II -:- Eintracht Norderstedt
Germany - Regionalliga Northeast
12:30 FSV Luckenwalde -:- FC Viktoria 1889 Berlin
Germany - Regionalliga Southwest
13:00 Elversberg -:- Hessen Kassel
13:00 SV Roechling -:- Ulm
13:00 Stuttgarter Kickers -:- Hoffenheim II
Germany - Regionalliga West
13:00 TuS Erndtebrueck -:- SC Wiedenbrueck
13:00 Wattenscheid -:- FC Wegberg-Beeck
13:00 Westfalia Rhynern -:- RW Essen
13:00 SC Verl -:- FC Koeln II
13:00 SV Roedinghausen -:- KFC Uerdingen
Greece - Super League
13:00 Pst Panetolikos -:- PAS Giannina
15:15 Pst Atromitos -:- PAOK Thessaloniki FC
17:30 Pst Levadiakos -:- Olympiacos
Greece - Football League
13:00 Kallithea -:- OFI Crete
Guatemala - Liga Nacional Clausura
02:00 Deportivo Petapa -:- CD Suchitepequez
Honduras - Liga Nacional - Clausura
22:00 Lobos UPNFM -:- CD Real Sociedad
Hungary - NB I
16:00 Budapest Honved -:- Haladas
16:00 Vasas Budapest -:- Diosgyori VTK
16:00 Videoton FC -:- Balmazujvaros
16:00 Paksi SE -:- Ujpest
16:00 Debrecen -:- Mezokovesd SE
18:30 Ferencvaros -:- Puskas FC Academy
India - Indian Super League Final Stage
14:30 Bengaluru FC -:- Chennaiyin FC
Ireland - 1. Division
19:45 Cobh Ramblers -:- Finn Harps
Israel - Ligat HaAl Championship Group
18:30 Beitar Jerusalem -:- Maccabi Netanya
Israel - Ligat HaAl Relegation Group
14:00 Maccabi Haifa -:- Hapoel Ironi Akko
16:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona -:- Hapoel Ashkelon
16:15 Bnei Sakhnin -:- FC Ashdod
Italy - Serie A
17:00 Udinese -:- Sassuolo
19:45 SPAL 2013 -:- Juventus
Italy - Serie B
14:00 Cittadella -:- Bari
14:00 Brescia -:- Cremonese
14:00 Novara -:- Palermo
14:00 Entella -:- Parma Calcio 1913
14:00 Frosinone -:- Salernitana
14:00 Perugia -:- Spezia
14:00 Ascoli Picchio FC 1898 -:- Ternana
14:00 Empoli -:- Venezia
Italy - Serie C Grp. A
13:30 Pro Piacenza -:- Livorno
13:30 Carrarese -:- Lucchese
13:30 Monza -:- Robur Siena
15:30 Pisa -:- Piacenza
15:30 US Gavorrano -:- Pontedera
17:30 Prato -:- Pistoiese
19:30 Viterbese -:- Arezzo
19:30 Olbia -:- Arzachena
19:30 Alessandria -:- Giana Erminio
Japan - J. League 2
05:00 Montedio Yamagata -:- Machida Zelvia
05:00 Tochigi SC -:- Kamatamare Sanuki
05:00 Yokohama FC -:- Albirex Niigata
05:00 Tokushima Vortis -:- JEF United Chiba
05:00 Avispa Fukuoka -:- Ventforet Kofu
05:00 Oita Trinita -:- Tokyo Verdy
06:00 Matsumoto Yamaga -:- Fagiano Okayama FC
06:00 Mito Hollyhock -:- Renofa Yamaguchi
06:00 Kyoto Sanga FC -:- FC Gifu
07:00 Omiya Ardija -:- Zweigen Kanazawa
07:00 Ehime FC -:- Roasso Kumamoto
Jordan - Premier League
16:30 Aqaba -:- Al-Jazeera
16:30 Al-Baqa'a -:- Al-Faisaly
Kazakhstan - Premier League
09:00 Zhetysu Taldykorgan -:- FC Astana
09:00 Kaisar Kyzylorda -:- Akzhaiyk Uralsk
09:00 Irtysh Pavlodar -:- Aktobe
09:00 Kairat Almaty -:- Atyrau
09:00 Ordabasy Shymkent -:- FC Kyzylzhar Petropavlovsk
09:00 Tobol Kostanay -:- Shakhter Karagandy
Lithuania - A Lyga
11:00 Lietava Jonava -:- FK Kauno Zalgiris
Mexico - Liga MX Clausura
01:00 Puebla -:- Santos
02:00 Tijuana -:- Monarcas Morelia
Montenegro - 1. CFL
16:00 Buducnost Podgorica -:- Petrovac
16:00 Kom -:- Decic Tuzi
16:00 Sutjeska -:- Rudar Pljevlja
16:00 Zeta -:- Mladost Podgorica
16:00 FK Iskra -:- Grbalj Radanovici
Morocco - Botola Pro
18:00 KACM -:- Hassania Agadir
Netherlands - Eredivisie
17:30 FC Twente -:- Willem II
18:45 PSV Eindhoven -:- VVV-Venlo
18:45 Vitesse -:- Heracles
19:45 SC Heerenveen -:- FC Utrecht
N. Ireland - Premiership
15:00 Ards -:- Coleraine
15:00 Ballymena United -:- Warrenpoint Town
15:00 Carrick Rangers -:- Cliftonville
15:00 Crusaders -:- Dungannon Swifts
15:00 Glenavon -:- Ballinamallard United
15:00 Linfield -:- Glentoran
Norway - Eliteserien
14:30 Lillestroem -:- Sarpsborg 08
17:00 Rosenborg -:- Kristiansund BK
Paraguay - Division Profesional - Apertura
21:00 General Diaz -:- Cerro Porteno
Poland - Ekstraklasa
14:30 Termalica Nieciecza -:- Pogon Szczecin
17:00 Jagiellonia Bialystok -:- Arka Gdynia
19:30 Korona Kielce -:- Gornik Zabrze
Poland - 1. Division
13:00 Puszcza Niepolomice -:- Zaglebie Sosnowiec
16:00 Pogon Siedlce -:- Stal Mielec
16:00 Gornik Leczna -:- Chrobry Glogow
16:45 Rakow Czestochowa -:- Odra Opole
16:45 GKS Tychy 71 -:- Stomil Olsztyn
17:00 Olimpia Grudziadz -:- Bytovia Bytow
17:00 Ruch Chorzow -:- Podbeskidzie Bielsko-Biala
Poland - 2. Division
12:00 Stal Stalowa Wola -:- Znicz Pruszkow
12:00 Blekitni Stargard -:- Lodzki KS
14:00 Gwardia Koszalin -:- Wisla Pulawy
14:00 ROW Rybnik 1964 -:- Radomiak Radom
14:00 KS Legionovia Legionowo -:- Garbarnia
14:00 Rozwoj Katowice -:- Siarka Tarnobrzeg
Portugal - Primeira Liga
16:00 Tondela -:- Maritimo
16:00 Estoril -:- Pacos de Ferreira
18:15 Feirense -:- Benfica
20:30 FC Porto -:- Boavista
Portugal - Segunda Liga
15:00 Braga B -:- Real SC
16:00 Famalicao -:- Vitoria de Guimaraes B
Romania - Liga I Relegation Group
16:00 Gaz Metan Medias -:- Concordia Chiajna
18:45 Botosani -:- Dinamo Bucuresti
Russia - Premier League
08:00 SKA-Khabarovsk -:- Ural
11:00 Arsenal Tula -:- FC Rostov
13:30 FC Krasnodar -:- FC Ufa
16:00 Anzhi Makhachkala -:- Tosno
16:00 Rubin Kazan -:- Spartak Moscow
Russia - National Football League
10:00 Sibir Novosibirsk -:- Krylya Sovetov Samara
10:00 FC Yenisey Krasnoyarsk -:- Fakel
11:00 Shinnik Yaroslavl -:- FC Volgar
11:00 Tyumen -:- Tom Tomsk
11:00 FC Orenburg -:- Olimpiec Nizhny
12:00 Spartak Moscow II -:- Kuban Krasnodar
13:00 Baltika -:- FC Rotor Volgograd
13:00 Zenit St. Petersburg II -:- Avangard Kursk
15:00 FC Tambov -:- Luch Energiya Vladivostok
Russia - PFL Zone South
11:00 Dinamo Stavropol -:- Mashuk-KMV
11:00 Biolog Novokubansk -:- FC Krasnodar II
11:00 Akademia Rostov -:- Afips Afipsky
12:00 Legion Dynamo -:- SKA Rostov
12:00 Spartak Vladikavkaz -:- Spartak Nalchik
12:00 Angusht Nazran -:- Chernomorets Novorossiysk
13:00 Kuban Krasnodar II -:- Anzhi Makhachkala II
13:00 Cnc Armavir FC -:- FC Rotor Volgograd II
Scotland - Premiership
15:00 Aberdeen -:- Dundee FC
15:00 Hearts -:- Partick Thistle
15:00 Rangers -:- Kilmarnock
15:00 Ross County -:- Hamilton Academical
Scotland - Championship
15:00 Brechin City -:- Dumbarton
15:00 Dundee United -:- Inverness CT
15:00 Dunfermline Athletic -:- Greenock Morton
15:00 Livingston -:- Falkirk
15:00 Queen of South -:- St. Mirren
Scotland - League One
15:00 Albion Rovers -:- Arbroath
15:00 Alloa Athletic -:- Airdrieonians
15:00 Forfar Athletic -:- Ayr United
15:00 Stranraer -:- Queen's Park
Scotland - League Two
15:00 Annan Athletic -:- Clyde
15:00 Berwick Rangers -:- Stenhousemuir
15:00 Cowdenbeath -:- Elgin City
15:00 Edinburgh City -:- Stirling Albion
15:00 Montrose -:- Peterhead
Slovakia - Super Liga
14:00 Spartak Trnava -:- Zilina
16:00 Ruzomberok -:- Trencin
16:00 Nitra -:- Zlate Moravce
16:00 Zeleziarne Podbrezova -:- Zemplin Michalovce
Slovenia - Prva Liga
14:00 Rudar Velenje -:- NK Celje
17:00 Maribor -:- NK Krsko
South Africa - Premier Soccer League
13:30 Chippa United -:- Free State Stars
16:00 Kaizer Chiefs -:- AmaZulu FC
18:15 Lamontville Golden Arrows -:- Orlando Pirates
South Korea - K-League 1
05:00 Incheon United -:- Daegu FC
05:00 Gangwon FC -:- Sangju Sangmu
07:00 Jeonnam Dragons -:- Gyeongnam FC
South Korea - K-League 2
06:00 Ansan Greeners -:- FC Anyang
06:00 Suwon City -:- Seongnam FC
06:00 Gwangju FC -:- Bucheon FC 1995
Spain - Primera Division
12:00 Deportivo La Coruna -:- Las Palmas
15:15 Valencia -:- Alaves
17:30 Real Sociedad -:- Getafe
19:45 Real Betis -:- Espanyol
Spain - Segunda Division
15:00 Osasuna -:- Zaragoza
17:00 Lorca FC -:- Barcelona B
17:00 Lugo -:- Alcorcon
19:00 Leonesa -:- Cadiz
Spain - Segunda B Grp. I
16:00 Cerceda -:- Fuenlabrada
16:30 Rapido de Bouzas -:- San Sebastian de los Reyes
Spain - Segunda B Grp. II
15:00 Arenas Getxo -:- Osasuna B
17:30 Athletic Bilbao B -:- SD Leioa
Spain - Segunda B Grp. III
10:30 Valencia B -:- Villarreal B
Spain - Segunda B Grp. IV
15:00 Cordoba B -:- Lorca Deportiva
15:00 Granada B -:- Real Murcia
Sweden - Cup Final Stage
17:15 Oestersunds FK -:- Malmoe FF
Switzerland - Super League
18:00 St. Gallen -:- Grasshopper
18:00 FC Zuerich -:- Young Boys
Switzerland - Challenge League
18:00 FC Rapperswil-Jona -:- Chiasso
18:00 Wohlen -:- Xamax
Thailand - Thai League
10:45 Muang Thong United -:- Ubon UMT FC
11:00 Bangkok Glass -:- Prachuap FC
12:00 Sukhothai FC -:- Port FC
13:00 Suphanburi FC -:- Chiangrai United
Turkey - Super Lig
10:30 Genclerbirligi -:- Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
13:00 Bursaspor -:- Sivasspor
16:00 Fenerbahce -:- Galatasaray
Turkey - 1. Lig
10:00 Gaziantepspor -:- Elazigspor
10:00 Rizespor -:- Adanaspor
12:30 Manisaspor -:- Gazisehir Gaziantep FK
12:30 Altinordu -:- Denizlispor
U.A.E. - Arabian Gulf League
13:45 Sharjah Cultural Club -:- Ajman
13:50 Al-Dhafra -:- Al-Wasl
16:30 Al-Jazira -:- Al-Ain
Ukraine - Premier League Relegation Group
12:00 Chernomorets Odessa -:- Stal Kamianske
15:00 Olimpik Donetsk -:- Zirka
Uruguay - Primera Division Apertura
19:30 Montevideo Wanderers -:- Rampla Juniors
19:30 River Plate -:- Fenix
19:30 Defensor Sporting -:- Club Atletico Progreso
20:00 FAA El Tanque Sisley 0:0 Danubio
USA - Major League Soccer
17:30 DC United -:- Houston Dynamo
18:00 Minnesota United -:- Chicago Fire
18:00 Philadelphia Union -:- Columbus Crew
19:00 Montreal Impact -:- Toronto FC
19:30 New York City FC -:- Orlando City
USA - USL
00:30 Rio Grande Valley FC -:- Saint Louis FC
02:00 Seattle Sounders FC II -:- Portland Timbers II
17:00 New York Red Bulls II -:- Toronto FC II
19:00 Louisville City FC -:- Nashville SC
19:30 North Carolina FC -:- Tampa Bay Rowdies
Venezuela - Primera Division - Apertura
23:00 Carabobo FC -:- Monagas SC
21:00 Estudiantes de Caracas -:- Deportivo Lara
21:00 Aragua FC -:- Metropolitanos FC
Vietnam - V-League
10:00 Can Tho -:- Ha Noi TT
10:00 Da Nang -:- QNK Quang Nam
10:00 Hai Phong -:- Hoang Anh Gia Lai
New Spotter

Post Reply

Return to “Football”