Page 1 of 1

Football Fixtures Today, 24 March 2018 (All timings are GMT)

Posted: Fri Mar 23, 2018 9:27 pm
by SpottyLad
Argentina - Primera B Nacional
19:00 Villa Dalmine -:- Independiente Rivadavia
20:05 Los Andes -:- Brown de Adrogue
22:05 Sarmiento -:- Aldosivi
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona B
19:30 Union Aconquija -:- Deportivo Maipu
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona C
00:00 CD Libertad -:- Douglas Haig
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona D
20:00 Deportivo San Jorge Tucuman -:- Guarani Antonio Franco
Argentina - Primera B Metropolitana
15:00 Almirante Brown -:- CA Talleres Remedios de Escalada
19:00 CA San Miguel -:- Barracas Central
19:00 Comunicaciones -:- CD UAI Urquiza
Australia - A-League
06:35 Central Coast Mariners -:- Sydney FC
08:50 Melbourne City FC -:- Western Sydney Wanderers FC
Brazil - Paulista A1 Playoff
22:00 Santos FC -:- Palmeiras
Brazil - Paulista A1 Trophy Interior
22:00 Ituano FC -:- Mirassol
22:00 Ferroviaria -:- Red Bull Brasil
22:00 Sao Bento -:- Ponte Preta
China - China League
11:30 Zhejiang Yiteng -:- Zhejiang Greentown
China - Cup
07:00 Hunan Xiangtao -:- Shenzhen Ledman
07:00 Anhui Hefei Guiguan -:- Nanjing Shaye
07:00 Nantong Zhiyun FC -:- Fujian Tianxin
07:00 Wuhan Chufeng Heli -:- Zhenjiang Huasa
07:30 Suzhou Dongwu -:- Shenyang Dongjin Energy Water
08:00 Baoding Yingli Yitong -:- Yunnan Feihu
08:00 Hainan Seamen -:- Jiangxi Liansheng
11:00 Cnc Nantong Zhiyun FC -:- Shanghai Juju
11:00 Cnc Shenyang Urban FC -:- Chengdu Qianbao FC
International - Club Friendlies
11:00 Gefle -:- Sirius
12:00 IFK Gothenburg -:- Oergryte FF
13:00 Oerebro -:- AFC Eskilstuna
13:30 Sassuolo -:- Bassano Virtus
14:00 Brommapojkarna -:- Djurgaarden
14:00 Elfsborg -:- Halmstads BK
14:00 Haecken -:- Falkenbergs FF
14:00 Start -:- Viking
14:00 Sturm Graz -:- Maribor
15:00 Kristiansund BK -:- Levanger
Colombia - Primera A Apertura
00:00 Deportivo Cali -:- Leones
19:00 Rionegro Aguilas -:- La Equidad
21:00 Chico FC -:- Santa Fe
Costa Rica - Primera Division Clausura
21:00 Guadalupe FC -:- Deportiva Carmelita
Croatia - 1. Division
16:00 Inter Zapresic -:- NK Istra 1961
Czech Republic - FNL
09:15 Pardubice -:- Hradec Kralove
14:00 FK MAS Taborsko -:- Sokolov
15:00 Opava -:- Usti nad Labem
Denmark - 2. Division Promotion Group
13:00 Hvidovre -:- Kolding IF
13:00 Marienlyst -:- Frem
14:00 Jammerbugt FC -:- Middelfart G og BK
14:00 Skovshoved -:- FC Sydvest 05
Denmark - 2. Division Relegation Group
13:00 Greve -:- Aarhus Fremad
13:00 Naesby -:- B 93
13:00 IF Lyseng -:- HIK
14:00 AB -:- Dalum
14:00 Odder IGF -:- Broenshoej
14:00 VSK Aarhus -:- Hilleroed
England - League 1
15:00 Bradford City -:- Gillingham
15:00 Bury -:- Wigan Athletic
15:00 Charlton Athletic -:- Plymouth Argyle
15:00 Fleetwood Town -:- Northampton Town
15:00 Milton Keynes Dons -:- Blackpool
15:00 Peterborough United -:- Bristol Rovers
15:00 Scunthorpe United -:- Rochdale
15:00 Shrewsbury Town -:- AFC Wimbledon
15:00 Southend United -:- Rotherham United
England - League 2
15:00 Newport County -:- Crewe Alexandra
15:00 Carlisle United -:- Cambridge United
15:00 Coventry City -:- Grimsby Town
15:00 Crawley Town -:- Cheltenham Town
15:00 Exeter City -:- Swindon Town
15:00 Forest Green Rovers -:- Mansfield Town
15:00 Morecambe -:- Lincoln City
15:00 Stevenage -:- Colchester United
15:00 Wycombe Wanderers -:- Port Vale
17:15 Luton Town -:- Barnet
England - National League
12:15 Tranmere Rovers -:- Eastleigh
15:00 Barrow -:- Dover
15:00 Dagenham & Redbridge -:- AFC Fylde
15:00 Ebbsfleet United -:- Maidenhead United
15:00 FC Halifax Town -:- Solihull Moors
15:00 Aldershot Town -:- Boreham Wood
15:00 Wrexham -:- Maidstone
15:00 Leyton Orient -:- Woking
15:00 Sutton United -:- Chester FC
15:00 Torquay United -:- Guiseley
England - National League North
15:00 Telford -:- Darlington
15:00 Chorley -:- Boston United
15:00 Curzon -:- Tamworth
15:00 FC United of Manchester -:- Bradford PA
15:00 Harrogate -:- Gainsborough
15:00 Kidderminster Harriers -:- Salford City
15:00 North Ferriby United -:- Blyth Spartans
15:00 Southport -:- Alfreton Town
15:00 Stockport -:- Leamington
England - National League South
15:00 Bath City -:- Havant and Waterlooville
15:00 East Thurrock United -:- Chippenham Town
15:00 Eastbourne Borough -:- Truro City
15:00 Hampton & Richmond -:- Braintree Town
15:00 Hemel Hempstead -:- Gloucester City
15:00 Hungerford Town -:- Welling United
15:00 Oxford City -:- Dartford
15:00 St.Albans -:- Poole Town FC
15:00 Weston Super Mare -:- Bognor Regis Town
15:00 Whitehawk -:- Concord Rangers
France - National
14:00 Concarneau -:- Red Star
International - Friendlies
00:00 Curacao -:- Bolivia
00:30 Peru -:- Croatia
02:00 Mexico -:- Iceland
13:00 Kenya -:- Comoros
14:00 N.Ireland -:- South Korea
14:00 Armenia -:- Estonia
15:00 Georgia -:- Lithuania
15:00 Canada -:- New Zealand
15:00 Zambia -:- South Africa
17:00 Sweden -:- Chile
18:00 Israel -:- Romania
18:00 Togo -:- Ivory Coast
19:00 Kosovo -:- Madagascar
International - Friendlies U21
17:15 England U21 -:- Romania U21
Germany - 3. Liga
13:00 Hansa Rostock -:- Carl Zeiss Jena
13:00 Sportfreunde Lotte -:- Chemnitzer FC
13:00 Sonnenhof Grossaspach -:- Hallescher FC
13:00 RW Erfurt -:- Fortuna Koeln
13:00 Meppen -:- Wehen
13:00 Wuerzburger Kickers -:- Karlsruher SC
13:00 Preussen Muenster -:- Unterhaching
Germany - Regionalliga Bayern
13:00 1860 Rosenheim -:- FC Unterfoehring
13:00 SV Schalding-Heining -:- Greuther Fuerth II
13:00 FV Illertissen -:- Ingolstadt II
13:00 Nuernberg II -:- SV Seligenporten
13:00 SpVgg Bayreuth -:- Augsburg II
Germany - Regionalliga North
12:00 Wolfsburg II -:- FC Hansa Lueneburg
13:00 Luebeck -:- Hamburger SV II
14:00 Eutin 08 -:- TSV Havelse
14:00 SV Drochtersen/Assel -:- Oldenburg
14:30 Eintracht Norderstedt -:- SC Weiche Flensburg
15:00 SSV Jeddeloh -:- BSV Rehden
Germany - Regionalliga Southwest
13:00 TSV Steinbach -:- Stuttgarter Kickers
13:00 Ulm -:- Freiburg II
13:00 Hessen Kassel -:- SV Roechling
13:00 Saarbruecken -:- Koblenz
13:00 TSV Schott Mainz -:- FSV Frankfurt
Germany - Regionalliga West
13:00 Bonner SC -:- SC Verl
13:00 RW Essen -:- Borussia Moenchengladbach II
13:00 FC Wegberg-Beeck -:- Westfalia Rhynern
13:00 SC Wiedenbrueck -:- Wattenscheid
13:00 Borussia Dortmund II -:- Oberhausen
13:00 Wuppertal -:- Alemannia Aachen
13:00 FC Koeln II -:- SV Roedinghausen
Greece - Football League
13:00 Kissamikos FC -:- Aris Thessaloniki FC
13:00 Anagennisi Karditsas -:- AE Karaiskakis
13:00 Panegialios -:- Kallithea
13:00 Aiginiakos FC -:- Apollon Larissa
13:00 Apollon Pontou -:- Trikala
15:00 OFI Crete -:- Ergotelis
Guatemala - Liga Nacional Clausura
21:00 CSD Municipal -:- Siquinala
21:30 Antigua Guatemala -:- Deportivo Malacateco
Indonesia - Liga 1
06:30 Persipura Jayapura -:- Persela Lamongan
08:30 Arema -:- Mitra Kukar
11:30 Bali United Pusam -:- PSMS
Ireland - Premier Division
19:45 Sligo Rovers -:- Dundalk
Ireland - 1. Division
19:30 Longford Town -:- Athlone Town
Italy - Serie B
17:00 Spezia -:- Ascoli Picchio FC 1898
19:30 Bari -:- Brescia
Italy - Serie C Grp. A
13:30 Olbia -:- Alessandria
13:30 Cuneo -:- Pontedera
15:30 Prato -:- Lucchese
15:30 Arezzo -:- US Gavorrano
19:30 Monza -:- Pro Piacenza
19:30 Robur Siena -:- Pistoiese
19:30 Viterbese -:- Livorno
19:30 Piacenza -:- Giana Erminio
19:30 Pisa -:- Carrarese
Morocco - Botola Pro
15:00 MAT Tetouan -:- FAR Rabat
17:00 Difaa El Jadida -:- Chabab Rif Al Hoceima
19:30 FUS Rabat -:- OCK Khouribga
Netherlands - Eerste Divisie
18:45 Telstar -:- RKC Waalwijk
Paraguay - Division Profesional - Apertura
20:30 3 de Febrero -:- General Diaz
22:40 Deportivo Santani -:- Guarani
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. A
20:30 Ayacucho FC -:- CD UT Cajamarca
Poland - 2. Division
12:00 Garbarnia -:- ROW Rybnik 1964
13:00 Warta Poznan -:- Gryf Wejherowo
14:00 Gwardia Koszalin -:- Olimpia Elblag
14:00 Rozwoj Katowice -:- GKS Belchatow
14:00 Pst Siarka Tarnobrzeg -:- KS Legionovia Legionowo
14:00 Pst Lodzki KS -:- Stal Stalowa Wola
15:00 Wisla Pulawy -:- MKS Kluczbork
Russia - National Football League
07:00 Luch Energiya Vladivostok -:- Spartak Moscow II
08:00 Tom Tomsk -:- Sibir Novosibirsk
08:00 FC Rotor Volgograd -:- FC Yenisey Krasnoyarsk
10:00 Krylya Sovetov Samara -:- FC Orenburg
11:00 Olimpiec Nizhny -:- FC Tambov
12:00 Khimki -:- Tyumen
12:00 FC Volgar -:- Dinamo St Petersburg
12:00 Avangard Kursk -:- Shinnik Yaroslavl
13:00 Fakel -:- Zenit St. Petersburg II
14:00 Kuban Krasnodar -:- Baltika
Russia - PFL Zone South
12:00 Anzhi Makhachkala II -:- Dinamo Stavropol
12:00 Druzhba -:- Biolog Novokubansk
12:00 FC Krasnodar II -:- Legion Dynamo
12:00 Spartak Nalchik -:- Angusht Nazran
13:00 Afips Afipsky -:- Kuban Krasnodar II
13:00 Chernomorets Novorossiysk -:- Armavir FC
13:00 Mashuk-KMV -:- Chayka
13:00 Cnc FC Rotor Volgograd II -:- Akademia Rostov
Scotland - Championship
15:00 Dundee United -:- Dunfermline Athletic
15:00 Greenock Morton -:- Brechin City
15:00 Queen of South -:- Livingston
Scotland - League One
15:00 Airdrieonians -:- Raith Rovers
15:00 Albion Rovers -:- Alloa Athletic
15:00 Arbroath -:- Stranraer
15:00 Ayr United -:- Queen's Park
15:00 Forfar Athletic -:- East Fife
Scotland - League Two
15:00 Berwick Rangers -:- Edinburgh City
15:00 Clyde -:- Montrose
15:00 Peterhead -:- Annan Athletic
15:00 Stenhousemuir -:- Elgin City
15:00 Stirling Albion -:- Cowdenbeath
Scotland - Challenge Cup
16:15 Dumbarton -:- Inverness CT
South Korea - K-League 2
06:00 Suwon City -:- Bucheon FC 1995
06:00 Seoul E-Land FC -:- Gwangju FC
08:00 Asan Mugunghwa -:- FC Anyang
Spain - Segunda Division
12:00 Albacete -:- Leonesa
15:00 Lugo -:- Valladolid
17:00 Cordoba -:- Real Oviedo
19:00 Reus -:- Almeria
19:45 Sporting Gijon -:- Rayo Vallecano
Spain - Segunda B Grp. I
16:00 Fuenlabrada -:- Toledo
16:00 RC Deportivo Fabril -:- Pontevedra
19:30 Real Madrid Castilla -:- Celta Vigo B
19:30 CF Talavera de la Reina -:- Guijuelo
Spain - Segunda B Grp. II
15:30 Osasuna B -:- SD Gernika
16:00 SD Amorebieta -:- Pena Sport
16:00 Tudelano -:- Arenas Getxo
19:00 Logrones -:- Real Union
Spain - Segunda B Grp. III
16:00 Ontinyent -:- Deportivo Aragon
16:00 Atletico Baleares -:- Pena Dep. Santa Eulalia
16:30 Atletico Saguntino -:- CF Peralada
17:00 Villarreal B -:- Lleida Esportiu
Spain - Segunda B Grp. IV
15:30 Betis Deportivo Balompie -:- San Fernando CD
16:00 Ecija -:- Merida
16:30 Lorca Deportiva -:- Marbella FC
17:00 CD El Ejido 2012 -:- UCAM Murcia
17:30 Cartagena -:- Futbol Club Jumilla
Switzerland - Challenge League
18:00 Wohlen -:- Servette
Uruguay - Primera Division Apertura
19:00 Defensor Sporting -:- Cerro
19:00 Fenix -:- Montevideo Wanderers
19:00 Danubio -:- Boston River
20:00 FAA Club Atletico Torque 0:0 El Tanque Sisley
22:00 Atenas -:- Club Atletico Penarol
USA - Major League Soccer
17:30 New England Rev. -:- New York City FC
19:30 FC Dallas -:- Portland Timbers
22:00 Columbus Crew -:- DC United
USA - USL
19:00 Louisville City FC -:- North Carolina FC
21:00 Richmond Kickers -:- Indy Eleven
22:00 Nashville SC -:- Pittsburgh Riverhounds
Venezuela - Primera Division - Apertura
23:00 Zamora FC -:- Academia Puerto Cabello
Wales - Premier League
14:30 Prestatyn Town FC -:- Carmarthen
14:30 Newtown -:- Llandudno FC
14:30 Aberystwyth -:- Barry Town